ATASAV VAKFI HARİKA BİR KONSERLE BAHARA MERHABA DEDİATASAV VAKFI’nın ALTIN KALPLER KOROSU, 3 Mart Perşembe akşamı muhteşem bir konserle Türk Sanat müziği sevenlerine müzik ziyafeti sundular. Zişan TOPAKOĞLU’ nun yönetiminde 3 yıldır faaliyet gösteren Altın kalpler korosu ,her sezon olduğu gibi bu sezon da muhteşem bir konserle bahara merhaba dedi.


Gecenin akışını gazeteci ve küratör Esma BAYRAKTAR üstlendi. Başarılı ve rahat sunumuyla dikkat çeken Esma BAYRAKTAR, günümüzde dünyanın en çok sanatın iyileştirici, bütünleştirici, evrensel diline ve sevgiye  ihtiyacı olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında herkese hoş geldiniz dedikten sonra , sizler bu salonları doldurdukça Türk Sanat Müziği sonsuza kadar yaşayacak dedi.

Daha sonra kürsüye ATASAV Vakfı Kurucu Başkanı Sayın SEFA SARISOY’u davet etti.
SEFA SARISOY hoş geldiniz konuşmasında 02 Ocak 2013 Tarihinde kurulan ATASAV'ın bu güne kadar üniversitelerle ve yerel yönetimlerle iş birliği yaparak, bir çok bilimsel ve sosyal araştırma, sanatsal faaliyet, kent kültürü ve kentlilik bilincinin yaygınlaşması için panel ve sempozyumlar düzenlediğini, Kültür ve Sanat faaliyetlerini desteklediğini belirterek sanatın ve sanatçının da yanında olduklarını ekledi. Topluma eğitim, kültür,sosyal, ekonomik yönlerden hizmet etmenin altını çizdi.

Ayrıca ATASAV Vakfı Kurucu Başkanı Sefa SARISOY, güncel bir konu olan ve Ülkemizin hassasiyetle üzerinde durduğu, barış ortamının oluşmasına katkı sağlamak, birlik ve beraberlik duygularıyla sorunlara çözüm yolları aramak, bilimsel temelli araştırmalara dayanarak, halkın sağlıklı yaşam koşullarına sahip olması ve savaştan, çatışmadan uzak bir ülke içinde kardeşçe yaşamasına katkıda bulunmak üzere Vakfın faaliyetlerine ara vermeden devam edeceğini belirtti.


Konuşmasının sonunda ATASAV Vakfı Kurucu Başkanı SEFA SARISOY, Geceye emeği geçen ve katkıda bulunan herkese ve geceye katılarak destek veren tüm konuklara ayrı ayrı teşekkür ederek selamladı. 

20 kişilik koroya usta sazlar eşlik ettiler. Kürdili Hicazkar,Segah ve Hüzzam makamında eserlerin yer aldığı program, harika bir repertuarla konukların da şarkılara eşlik etmesine neden oldu..

 

Ön sıralarda oturan bestekar Zeynettin MARAŞLI ve bestekar Hüsnü ÜSTÜN eserleri okunduğunda ayağa kalkarak alkışlamaları ve gözleri dolarak dinleyip teşekkür etmeleri salonda duygusal anlar yaşattı. 

 

Sanat ve siyaset çevrelerinde bir çok kişinin katıldığı gecenin sonunda bir dahaki konserde buluşmak üzere sözleşilerek vedalaşırken ATASAV Vakfı Kurucu Başkanı SEFA SARISOY Vakfın mütevelli heyetinden Prof. Dr. Aykut TOROS’u da sahneye davet ederek , koro şefi Zişan TOPAKOĞLU’na, Sunucu Esma BAYRAKTAR’a ,katılan protokol misafirlerine, bestekar ve sanatçılara çiçek vererek geceyi sonlandırdı.17/03/2016

Diğer başlıklar


ETKİNLİK TAKVİMİ

<<

June 2017

>>
P S Ç P C Ct Pz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789Web Tasarım | Creamind