ATASAVIN EKONOMİK HEDEFLERİ


1- Ekonomik sosyal , araştırmalar  yaparak sağlanan bulguları Ataşehir halkı, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla paylaşmak.

2- Araştırmalarının sonuçlarını tartışmaya açmak ve serbestçe tartışılmasını sağlamak

3- Kamuoyunu aydınlatmak ve bilgi birikimi için  toplantı , konferans, paneller düzenlemek, platformlar oluşturmak

4- Ekonomik ve sosyal araştırmalarını yayımlamak, ilgili kuruluşlara iletmek

5- Araştırmalara dayalı çözüm önerilerini ve seçeneklerini açıklayarak kamu oyunun bilgilenmesi ve bilinçlenmesine katkıda bulunmak

6- Yurt dışındaki benzeri kuruluşlarla işbirliği yapmak, ortak araştırma ve projeler oluşturmak. Bu yolla bilimsel araştırma-geliştirme  ve genel eğitim düzeyinin yükseltilmesine önderlik etmek.

7- Yurt içi ve dışındaki eğitim kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ortamı hazırlamak. Bilimsel araştırma, geliştirme, eğitim ve  öğretim birimlerinin kuruluşuna katkı sağlamak,

8- Vakfın imkanları ve amaçları doğrultusunda ortaklıklar oluşturmak.  Ticari ve iktisadi işletmeler kurarak işletmek.

9- Vakıfın faaliyetlerini, tarafsız bir biçimde, çok sesliliğe dönüştürmek, ilgili kişi ve kuruluşların katılımını teşvik ederek yürütmek. Katılımcı demokrasiyi geliştirmek ve çağdaşlaşmaya yönelik çalışmalar yapmak.

 10- Her alanda kaynak israfının ve verim kaybının önlenmesine, tüketim topluluğundan üretim topluluğuna geçiş sürecinde halkın bilinçlendirilmesine, doğal kaynakların korunmasında yasal, toplumsal ve siyasi iradenin ortaya konmasına katkıda bulunmak.

 11- Halka dönük zorunlu hizmetlerin aksamasının nedenlerini araştırmak, çözüm yollarını göstermek. Özellikle yerel anlamdaki hizmetlerden eşit ve adil paylaşımın sağlanmasında sorumluluk anlayışını ortaya koymak. Yerel hizmetin tekil değil, çoğul dağılımına dikkat çekmek.

 12- Kent varoşlarında oluşan kültürü, kent kültürüne dönüştürmek. Bu iki değişik kültür arasındaki sosyal, ekonomik , kültürel yapılaşma farklığını ortadan kaldıracak plan ve projeler hazırlamak, öneriler getirmek.  


ETKİNLİK TAKVİMİ

<<

June 2017

>>
P S Ç P C Ct Pz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789Web Tasarım | Creamind