Ataşehir Bilimsel Projesi


Ataşehir Bilimsel Projesi

Ataşehir Sosyal, Ekonomik Araştırmalar ve Eğitim Vakfı (ATASAV), eksikliği hissedilen önemli bilimsel bir projeyi hayata geçiriyor.

Kadıköy’den Yenisahra, İçerenköy, İnönü, Kayışdağ, Barbaros, Küçükbakkalköy, Ümraniye’den Yeni Çamlıca ve Mustafa Kemal mahallesinin büyük bölümünü, Üsküdar’dan Örnek, Fetih ve Esatpaşa, Samandıra’dan Fethipaşa mahallesinin güney kısımlarını yeni çizilen sınırları içine alarak 1 7 mahalleli bir ilçe haline gelen Ataşehir, ATASAV için bilimsel bir araştırmanın konusu oldu. Kuruluş tüzüğünde yer alan çalışma ilkeleri ve hedefleri kapsamında, Ataşehir’de, akademik ve bilimsel etüdlere dayanarak, genel eğilim saptaması yoluyla gerçek verilere ulaşmayı amaçlayan ATASAV, bir sorumluluk projesine daha imza atıyor.

Madalyonun bir yüzünde doğu ve batı olarak ikiye ayrılan merkez Ataşehir, çağdaş mimarisi, alışveriş , iş ve finans merkezleri ile şehircilik örnekleri sergilerken, diğer yüzünde Barbaros ve Yenimahalle dışında imar planları henüz onaylanmayan, merkeze uyum süreci geçiren bir Ataşehir gözleniyor. Bu eksikliği ve boşluğu gören Ataşehir Sosyal, Ekonomik Araştırmalar ve Eğitim Vakfı, amaç ve hedefleri arasında yer alan bilimsel temellere dayandırdığı araştırmalarından yola çıkarak, bir büyük projeye imza attı.

Madalyonun iki yüzündeki Ataşehir’in yapısını ortaya çıkarmak için Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Ataşehir, Sosyal, Ekonomik Araştırmalar ve Eğitim Vakfı (ATASAV) arasında bir protokol imzaladı. "Ataşehir 2013 Sosyal Gelişim Araştırması” başlığı ile yapılacak bilimsel araştırma, ilçenin demografik, sosyal, siyasal, gelir dağılımı, tüketim alışkanlıkları, eğitim, kültür, işsizlik ve yaşam memnuniyeti verilerini ortaya koyacak. Araştırma, Yeditepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tarafından 1200 hanede yüz yüze yapılacak anketlerle gerçekleştirilecek. Protokola göre,araştırma verilerinin kritik değişkenlerin yüzde 98 doğruluk oranıyla (Standart hata payı) sonuçlanması hedeflendi.

 


ETKİNLİK TAKVİMİ

<<

June 2017

>>
P S Ç P C Ct Pz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789Web Tasarım | Creamind